W naszym katalogu znajduje się 45 pozycji. Sprawdź sam!

Firma Adis wspiera młodych zawodników startujących w rajdach samochodowych. 

tel/fax +48 12 267 33 12
kom. +48 502 514 808 - Igor Donocik

Rajdy samochodowe
W sezonie 2005 w barwy naszej firmy oklejony był Peugeot 205 GTi klasy A6 załogi Wojtek Kokoszka/ Szymon Zawisza. Możemy pochwalić się m.in. doskonałym 2 miejscem w klasie i 8 w klasyfikacji generalnej na 27 Rajdzie Krakowskim (który dla kierowcy był pierwszym jego tak poważnym startem w życiu), czy też 2 miejscem w klasie A6 i 17 w klasyfikacji generalnej w Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki.

Sezon 2006 to dalsza współpraca z obiecującym młodym kierowcą z Bochni, która niestety zakończyła się pechowo na odcinkach specjalnych 28 Rajdu Krakowskiego.

W 2007 roku zostaje podjęta decyzja o wspieraniu załogi Stanisław Knapczyk/Agnieszka Starosta startującej samochodem Honda Civic w klasie 2. Po wielu problemach związanych ze zmianą i przygotowaniem auta, naszej załodze udaje się wystartować w 3 rajdach, które niejako są poligonem doświadczalnym przed zbliżającym się sezonem.

W roku 2008 na trasy rajdowe Pucharu Polskiego Związku Motorowego z reklamą naszej firmy ruszają dwie bliźniacze Hondy Civic. Załogi Przemysław Obajtek/ Jakub Wróbel (klasa A6) i Stanisław Knapczyk/ Agnieszka Starosta (klasa N2) meldują się na mecie 44 Rajdu Krakowskiego.

Kolejny start naszych reprezentantów to Rajd Subaru. W zawodach rozgrywanych na domowych odcinkach specjalnych obu załogom nie dane było jednak zbyt długo cieszyć się rywalizacją. W wyniku zaniedbań organizatorów, po przejechaniu jednego odcinka specjalnego rajd został przerwany przez policję. Jak się później okazało, był to dla naszych załóg jedyny OS. Rajdu nie wznowiono.

Rajd Rzeszowski to jak o tej pory jeden z najlepszych występów Hondy Civic w barwach ADIS. Załoga Przemysław Obajtek/ Jakub Wróbel wystartowała, tak jak dotychczas, w mocno obsadzonej klasie A6. Warunki na trasie były bardzo ciężkie. Nieustannie padający deszcz mocno utrudniał ściganie się na podkarpackich trasach. Mimo tych niesprzyjających okoliczności nasza załoga spisała się świetnie i zakończyła zmagania na trzecim miejscu w klasie.

Ostatnią rundą Rajdowego PPZM, w której udział wziął duet Hond z logo ADIS, był Rajd Wisły. Pierwszy odcinek okazał się pechowy dla załogi Obajtek/Wróbel. W samochodzie załogi posłuszeństwa odmówił silnik. W wyniku tej awarii reprezentanci Automobilklubu Galicyjskiego zmuszeni byli do wycofania się z rywalizacji. W walce na odcinkach pozostała druga Honda załogi Stanisław Knapczyk/Agnieszka Starosta (klasa N2). Po 7 OS zajmowali oni 3 miejsce w klasie, tracąc do poprzedzającego zawodnika 11 sekund. Do objęcia prowadzenia brakowało 18 sekund i załoga podjęła decyzję o ataku na pozycję lidera. Niestety pogoń za brakującym czasem zakończyła się wypadnięciem z trasy i nieukończeniem rajdu.

W chwili obecnej trwają pracę nad przygotowaniami do kolejnego sezonu. Samochody przechodzą generalne przeglądy, a kierowcy z niecierpliwością oczekują na pierwszy rajd.


 

Design by